Polecamy

Co słychać?

„Już w piątek REGGAE NAD WARTĄ”  

Kategorie » Gorzów Wlkp. » „Już w piątek REGGAE NAD WARTĄ”  

2015-07-22 20:38

W piątek i sobotę w gorzowskim amfiteatrze odbędzie się kolejna edycja festiwalu „Reggae nad Wartą”. Na scenie zaprezentuje się czołówka polskiego reggae i wszelkich jego podgatunków. Zobaczymy m.in. Bakshish, Bethel, Maleo Reggae Rockers i Mesajah.

W latach 80. ubiegłego wieku jeden z najważniejszych festiwali muzycznych w Polsce. Pierwsza edycja, która odbyła się w lipcu 1986r. była wielkim sukcesem bowiem dwa dni koncertów obejrzało łącznie kilkanaście tysięcy osób (karnet kosztował 1200 złotych). Do kolejnej edycji nadesłano kasety od 37 kapel chętnych do występu.

Na pierwszym festiwalu na scenie pokazała się cała ówczesna czołówka gatunku: Daab, Gedeon Jerubbal, Izrael-Kultura, Ro-kosz, R.A.P i Niepodległość Trójkątów. Międzynarodową gwiazdą był Demba Conta. Festiwal dorobił się też jednodniowej gazetki, która nazywała się  „ Spojrzenia”, a w Radzie Artystycznej festiwalu zasiadali tacy znawcy reggae jak Sławomir Gołaszewski czy Włodzimierz Kleszcz. Na gorzowskiej scenie gościli najważniejsi wykonawcy reggae w Polsce, a także przedstawiciele innych gatunków (np. bluesowy zespół Dżem czy rockowy Kult). W latach 1988-1991 festiwal nosił nazwę Reggae w Gorzowie. 

 

A co czeka na fanów reggae w tym roku?

 

Piątek 24.07

1. GORZOWSKA ORKIESTRA DĘTA
2. DOBRA SIŁA
3. DAMIAN SYJONFAM & D'ROOTS BROTHERS
4. MESAJAH & RIDDIM BANDITZ
5. 
BAKSHISH

Sobota 25.07

1. SKADYKTATOR
2. BETHEL
3. MALEO REGGAE ROCKERS
4. SANGO

Scena na polanie (24 i 25.07)

1. ECHO SOUND SYSTEM
2. ŁOMJAH BWOY & WHITE ELEPHANT

 

Festiwal finansowany jest z budżetu miasta Gorzowa. Bilety w cenie 15 zł za jeden dzień i 22 zł za dwudniowy karnet są do nabycia w kasie MCK przy ulicy Drzymały 26 (pon.-pt., godz. 8:00-16:00), w InfoKiosku w galerii ASKANA i na portalu abilet.pl

 

                mag

 

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com
 

Komentarze

logo_kurier_gorzowski.png

                 

       Od autorów blogu:

 

       Założyliśmy blog wielu autorów - "Kurier Gorzowski" - aby za jego pośrednictwem, niejako w charakterze "kuriera" przekazywać Państwu istotne informacje z obszaru gmin powiatu gorzowskiego i sąsiednich powiatów. Liczymy również na Państwa pomoc w pozyskiwaniu ciekawych informacji z naszego regionu i zachęcamy do komentowania wpisów na naszym blogu.

                                                                                                                                                                                                                    autorzy Kuriera Gorzowskiego

info@kuriergorzowski.pl

W krzywym zwierciadle
Czy Gorzów powinien być "Wielkopolski" ?
Sonda