Polecamy

Co słychać?

A miało być tak pięknie...

Kategorie » Gorzów Wlkp. » A miało być tak pięknie...

2015-06-01 14:19

Jeżeli ktoś postronny spojrzy w tabelę PGE ekstraligi żużlowej i zacznie ja analizować, to po dotarciu do pozycji 8 pomyśli sobie..."biedny, niedoinwestowany klub, niski budżet, słabo zarządzany, kiepscy zawodnicy,... ale robi co może w tej ekstralidze...6 razy przegrał ale ma tylko 55 punktów na minusie, a to nie jest dużo."

Tak pomyśli sobie osoba, która żużlem interesuje się tylko okazjonalnie.

Z drugiej strony, jeżeli taką samą tabelę będzie analizowała osoba śledząca na bieżąco rozgrywki ekstraligi, to 8 pozycja Stali w tabeli jest niezrozumiała, dziwna. Trudno uwierzyć, że ubiegłoroczny mistrz Polski, drużyna, która nie zmieniła w tym sezonie mistrzowskiego składu, nie zdołała wygrać żadnego z sześciu rozegranych spotkań, w tym dwóch na własnym torze. Trudno również uwierzyć, że aktualny mistrz Polski, trzeci zawodnik GP, zdobywa średnio 3-5 punktów w meczu. Dotyczy to również ligii szweckiej i GP. Również Iverssen i Zagar jeżdżą bardzo nierówno. Ale oni przynajmniej mają przebłyski, dające nadzieje. Tylko Bartek trzyma poziom. On może….

Co sądzić  o Kasprzaku?  Ja już nie wiem. Minęło tylko 5 miesięcy od finału z Lesznem. Zapomniał jak się jeździ? Stal mu nie płaci? (a w Szwecji, GP?) Gdzie się podziały te silniki z ubiegłego sezonu? Gdzie ten ubiegłoroczny Kasprzak?  Zobaczymy go jeszcze? Może potrzebny jest  psycholog? Na pewno dla Gapinskiego.  On się wyraźnie boi walki w kontakcie. Przymyka gaz. Jednak te ubiegłoroczne kontuzje pozostawiły ślad w podświadomości. Może mu pomoże córka trenera Chomskiego.

Można się było tego wszystkiego spodziewać, dlatego mam żal do Palucha, a może bardziej do Prezesa Zmory, że zostawił Swiderskiego i Gapińskiego. Przecież już w ubiegłym roku nic drużynie nie dodali. Dlaczego ich nie wymieniono ? Nie było na kogo? Nie była za co?

Przecież rozpadł się Włokniarz, Wybrzeże, Tarnów. Było z czego wybierać...Tu, moim zdaniem tkwi źródło porażek. Bo przy słabszej formie Kasprzaka czy Zagara to druga linia i juniorzy powinni jechać. A tu ani jedni ani drudzy… . Mówi się o Wordzie... to miałoby sens gdybyśmy walczyli o pierwsza czwórkę, ale to już jest nieaktualne. Utrzymamy się bez takich wzmocnień.

A miało być tak jak w 2014. Emocje, finał, haubica, szampan… . A będą pustawe trybuny.

Może się mylę. Chciałbym….

mj

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com
 

Komentarze

logo_kurier_gorzowski.png

                 

       Od autorów blogu:

 

       Założyliśmy blog wielu autorów - "Kurier Gorzowski" - aby za jego pośrednictwem, niejako w charakterze "kuriera" przekazywać Państwu istotne informacje z obszaru gmin powiatu gorzowskiego i sąsiednich powiatów. Liczymy również na Państwa pomoc w pozyskiwaniu ciekawych informacji z naszego regionu i zachęcamy do komentowania wpisów na naszym blogu.

                                                                                                                                                                                                                    autorzy Kuriera Gorzowskiego

info@kuriergorzowski.pl

W krzywym zwierciadle
Czy Gorzów powinien być "Wielkopolski" ?
Sonda