Polecamy

Co słychać?

Dzień Strażaka w Lubczynie

Aktualności » Dzień Strażaka w Lubczynie

2016-06-06 20:59

28 maja w miejscowości Lubczyno (gm. Bogdaniec) odbyły się gminne zawody pożarnicze. Cztery drużyny jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Bogdańca i Lubczyna rywalizowały w sztafecie i ćwiczeniu bojowym. W zmaganiach brały udział dwie pożarnicze drużyny młodzieżowe z jednostki OSP Lubczyno.

Dzień strażaka w Lubczynie rozpoczął się od części oficjalnej. W obecności przedstawicieli samorządu - wójt gminy Bogdaniec Krystyna Pławskiej, wicestarosty Marcina Cyganiaka, radnego powiatu gorzowskiego Waldemara Jedynaka, oraz radnej gminy Karoliny Tomczyszyn -  dotychczasowi  druhowie otrzymali wyróżnienia i odznaczenia za osiągnięcia i wzorową służbę.  Najbardziej podniosłym wydarzeniem tego dnia było uroczyste pasowanie najmłodszych na członków młodzieżowej drużyny pożarniczej. Szesnastu nowicjuszy ślubowało służbę ojczyźnie i posłuszeństwo przełożonym. Pasowania dokonał Łukasz Zaporowski - prezes jednostki OSP Lubczyno.

Zawody Pożarnicze wygrała drużyna pożarnicza z Bogdańca. Drugie miejsce z dobrym wynikiem zajęła drużyna OSP z Lubczyna.

Nowo pasowanych strażaków czekał chrzest - wrzucenie do zbiornika z wodą po zakończonym ćwiczeniu bojowym.

 

Michał Woźniak

Stanisław Czerczak

 

 

 

 

 

 

 

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com
logo_kurier_gorzowski.png

                 

       Od autorów blogu:

 

       Założyliśmy blog wielu autorów - "Kurier Gorzowski" - aby za jego pośrednictwem, niejako w charakterze "kuriera" przekazywać Państwu istotne informacje z obszaru gmin powiatu gorzowskiego i sąsiednich powiatów. Liczymy również na Państwa pomoc w pozyskiwaniu ciekawych informacji z naszego regionu i zachęcamy do komentowania wpisów na naszym blogu.

                                                                                                                                                                                                                    autorzy Kuriera Gorzowskiego

info@kuriergorzowski.pl

W krzywym zwierciadle
Czy Gorzów powinien być "Wielkopolski" ?
Sonda