Polecamy

Co słychać?

Festyn Świętojański w Kamieniu Wielkim

Kategorie » Witnica » Festyn Świętojański w Kamieniu Wielkim

2015-06-25 06:48

Dnia 19 czerwca 2015 roku w Domu Pomocy Społecznej w Kamieniu Wielkim odbył się „XIX Integracyjny Festyn Świętojański”. W programie festynu była biesiada dla wszystkich, konkurencje i zawody sportowe, występy artystyczne, puszczanie wianków świętojańskich oraz tańce.

Dużą atrakcją dla uczestników były Powiatowe Mistrzostwa w Starcie na Sankorolkach, organizowane przez Pana trenera Romana Miciaka, przy współudziale UKS Nowiny Wielkie.

W festynie uczestniczyli goście z Domów Pomocy Społecznej: w Bad Freienwalde w Niemczech, z Rokitna dla dzieci i dorosłych, ze Skwierzyny i z Piłki, z Gorzowa Wlkp. „Dom w Połowie Drogi”, Dom Seniora z Kostrzyna nad Odrą oraz mieszkanki DPS w Kamieniu Wielkim i uczestnicy WTZ w Kamieniu Wielkim z Rodzinami. Ponadto, liczną grupą przybyło Stowarzyszenie „Być Człowiekiem” z Kostrzyna nad Odrą oraz dzieci i grono pedagogiczne z Filii Szkoły Podstawowej w Kamieniu Wielkim.

Jak co roku, DPS z Kamienia Wielkiego gościł wicewojewodę lubuskiego Jana Świrepo, wicestarostę gorzowskiego Marcina Cyganiaka, Burmistrza Gminy Witnica Dariusza Jaworskiego, kierownika GOPS z Bogdańca Rafała Deptułę, Dyrektor DPS z Bad Freienwalde Margaret Gutzeit i wielu innych.

Festyn był realizowany z udziałem wolontariuszy z Zespołu Szkół im. M. Kopernika z Witnicy i Gimnazjum im. Ludzi Pojednania z Witnicy.

Festyn jest  imprezą integracyjną dla wszystkich zainteresowanych. Fundusze pochodzą od indywidualnych sponsorów oraz Fundacji „Serce na Dłoni” z Gorzowa Wlkp.

                                                                                                 

 Małgorzata Szymaszek

 

 

 

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com
logo_kurier_gorzowski.png

                 

       Od autorów blogu:

 

       Założyliśmy blog wielu autorów - "Kurier Gorzowski" - aby za jego pośrednictwem, niejako w charakterze "kuriera" przekazywać Państwu istotne informacje z obszaru gmin powiatu gorzowskiego i sąsiednich powiatów. Liczymy również na Państwa pomoc w pozyskiwaniu ciekawych informacji z naszego regionu i zachęcamy do komentowania wpisów na naszym blogu.

                                                                                                                                                                                                                    autorzy Kuriera Gorzowskiego

info@kuriergorzowski.pl

W krzywym zwierciadle
Czy Gorzów powinien być "Wielkopolski" ?
Sonda