Polecamy

Co słychać?

III Festiwal Piosenki w Lipkach Wielkich

Aktualności » III Festiwal Piosenki w Lipkach Wielkich

2016-06-07 22:15

W ostatnie majowe popołudnie w Lipkach Wielkich odbył się III Festiwal Piosenki. Do zawodów przystąpiło 20-stu solistów w trzech kategoriach wiekowych. Festiwal wpisał się już na stałe w kalendarium kulturalne Lipek Wielkich.

Wydarzenie przyciągnęło liczne grono  uczniów i rodziców. Przybyli także samorządowcy - młodym wokalistom kibicował m.in. wójt gminy Santok Józef Ludniewski  oraz członek zarządu powiatu gorzowskiego Mariusz Śpiewanek. Repertuar wykonawców był bardzo szeroki - od piosenek lat 70` po dzisiejszą muzykę Pop oraz Hip-Hop.

Festiwal ma na celu przede wszystkim integrację mieszkańców i uczestników, a przy okazji wyłonienie młodych talentów wokalnych, które będą promować szkołę i gminę na festiwalach regionalnych i ogólnopolskich. Dyrektor Zespołu Szkół w Lipkach Wielkich, Ferdynand Sańko od trzech lat mobilizuje uczniów do aktywności kulturalnej.

Uczestnicy konkursu otrzymali nagrody nie tylko za pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wiekowych. Nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy. Szczególnym wyróżnieniem była nagroda Grand Prix Festiwalu, którą ufundował osobiście radny powiatu gorzowskiego Mariusz Śpiewanek. Radny oprócz działalności charytatywnej, osobiście wspiera młodych artystów - jako mieszkaniec Lipek Wielkich i nauczyciel miejscowej szkoły.

Nagrodę Grand Prix Festiwalu otrzymała w tym roku Ewa Kwaśniewska - uczennica klasy III Gimnazjum nr 2 w Lipkach Wielkich. Utalentowana wokalistka ma już na swoim koncie kilka cennych nagród. W tym roku Ewa wzięła udział w musicalu "Alicja w Krainie Czarów," który był prezentowany w Filharmonii Gorzowskiej w pierwszych dniach czerwca.

 

 

 

 

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com
logo_kurier_gorzowski.png

                 

       Od autorów blogu:

 

       Założyliśmy blog wielu autorów - "Kurier Gorzowski" - aby za jego pośrednictwem, niejako w charakterze "kuriera" przekazywać Państwu istotne informacje z obszaru gmin powiatu gorzowskiego i sąsiednich powiatów. Liczymy również na Państwa pomoc w pozyskiwaniu ciekawych informacji z naszego regionu i zachęcamy do komentowania wpisów na naszym blogu.

                                                                                                                                                                                                                    autorzy Kuriera Gorzowskiego

info@kuriergorzowski.pl

W krzywym zwierciadle
Czy Gorzów powinien być "Wielkopolski" ?
Sonda