Polecamy

Co słychać?

Kiedy przejdziemy przez most kolejowy w Gorzowie?

Archiwum » Kiedy przejdziemy przez most kolejowy w Gorzowie?

2014-07-06 22:33

W sprawie remontu kładki dla pieszych przy moście kolejowym cisza jak makiem zasiał. Urzędnicy zapewne wyjechali na zasłużone wakacje,  tymczasem tysiące mieszkańców Zawarcia kolejny rok z rzędu nie może skorzystać z najkrótszej drogi prowadzącej na drugi brzeg Warty. Szkoda, że nie ma już wśród nas Pawła Zacharka, legendarnego gorzowskiego przewoźnika rzecznego.

 

Rozumiem złożoność procedur, jednak nawet młyny administracji Watykanu mielą szybciej, niż proceduje się banalny w swojej istocie projekt odbudowy kładki.

Kilka dni temu jedno z lokalnych stowarzyszeń, skupiające ludzi aktywnych społecznie, postanowiło w tym miejscu utworzyć most z balonów. Z jednej strony fajny happening w stylu piknikowym, z drugiej zaś niepokojący sygnał, że mieszkańcy najwyraźniej mają dość powszechnie towarzyszącemu nam „niedasizmu”.

Warto pamiętać, że wspomniana kładka to nie tylko najkrótsza droga łącząca lewobrzeżny Gorzów z dworcem kolejowym i autobusowym, Galerią Askana oraz PWSZ, miejscami gdzie nie kursuje z zachodniego Zawarcia bezpośredni autobus komunikacji miejskiej. To także najkrótsza droga na stadion żużlowy dla tysięcy kibiców. Przypomnę, że sezon żużlowy mamy w pełni. Na Zawarciu żartuje się, że być może urzędnicy magistraccy boją się, aby wracający z meczu kibice nie zaczęli masowo skakać z mostu do Warty..

Zastanawiam się, co w tej sprawie odpowiedzą mieszkańcom lewobrzeżnego Gorzowa obecni radni, gdy jesienią będą zwyczajowo kolędować po domach, prosząc o nasze głosy.

 

R.T.

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com
 

Komentarze

logo_kurier_gorzowski.png

                 

       Od autorów blogu:

 

       Założyliśmy blog wielu autorów - "Kurier Gorzowski" - aby za jego pośrednictwem, niejako w charakterze "kuriera" przekazywać Państwu istotne informacje z obszaru gmin powiatu gorzowskiego i sąsiednich powiatów. Liczymy również na Państwa pomoc w pozyskiwaniu ciekawych informacji z naszego regionu i zachęcamy do komentowania wpisów na naszym blogu.

                                                                                                                                                                                                                    autorzy Kuriera Gorzowskiego

info@kuriergorzowski.pl

W krzywym zwierciadle
Czy Gorzów powinien być "Wielkopolski" ?
Sonda