Polecamy

Co słychać?

Lubuskie – jak nas robią w balona

Kategorie » Województwo lubuskie » Lubuskie – jak nas robią w balona

2014-06-13 15:29

Lubuskie - specyficzne województwo z dwoma stolicami, w którym na nieszczęście dla mieszkańców nagromadziło się wyjątkowo wiele osób o ponadprzeciętnej ambicji rządzenia.

 Najlepsza i najszybsza forma autopromocji? Nic prostszego. Antagonizowanie mieszkańców i odgrzewanie starego kotleta w postaci podziału północ kontra południe. To zawsze daje mocne wejście i pewność zauważenia w mediach. Nieważne są merytoryczne argumenty. Kompetencje osób często sprowadzają się do miejsca zamieszkania, a mieszkańcom wciska się kit na zasadzie „koszula bliższa ciału”. Kto jest winny tej całej sytuacji? Politycy na pewno ale czy nie my sami? Tak łatwo ulegamy emocjom umiejętnie podsycanymi przez zainteresowanych. Między tymi sprawami ucieka meritum problemu tj. min. przygotowanie konkretnych osób do piastowanych stanowisk, strategia funkcjonowania województwa, powiatu, miasta czy gminy – nie kilkumiesięczna czy roczna ale wieloletnia i  jej KONSEKWENTNE realizowanie. To jest ważne reszta to czysta gra polityczna. Czy można to zmienić? Oczywiście. Jak? Bądźmy świadomi, sprawdzajmy naszych rządzących – co obiecali i co zrobili i rozliczajmy ich za to i tylko za to. Świadome społeczeństwo to najlepszy bat na populistów, którzy brak wiedzy starają się zastąpić krzykiem o „dobro (tutaj wpisać północną/południową”) część regionu”  Nadmierne emocje zostawmy fanom żużla, a rządzących oceniajmy po czynach, a nie słowach.

 

Michał Wasilewski

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com
 

Komentarze

logo_kurier_gorzowski.png

                 

       Od autorów blogu:

 

       Założyliśmy blog wielu autorów - "Kurier Gorzowski" - aby za jego pośrednictwem, niejako w charakterze "kuriera" przekazywać Państwu istotne informacje z obszaru gmin powiatu gorzowskiego i sąsiednich powiatów. Liczymy również na Państwa pomoc w pozyskiwaniu ciekawych informacji z naszego regionu i zachęcamy do komentowania wpisów na naszym blogu.

                                                                                                                                                                                                                    autorzy Kuriera Gorzowskiego

info@kuriergorzowski.pl

W krzywym zwierciadle
Czy Gorzów powinien być "Wielkopolski" ?
Sonda