Polecamy

Co słychać?

Majówka w Kłodawie

Kategorie » Gmina Kłodawa » Majówka w Kłodawie

2015-06-03 20:16

Tegoroczna Kłodawska majówka, już nie po raz pierwszy odbyła się w ostatni weekend maja. Była to doskonała okazja, by oprócz tradycyjnego święta mieszkańców Gminy Klodawa uczcić również święto najmłodszych.

Na festynie gościł wicewojewoda lubuski Jan Świrepo , prezydent miasta Gorzowa Jacek Wójcicki oraz przedstawiciele rady miasta Gorzowa, starosta gorzowski Małgorzata Domagała wraz z wicestarostą Marcinem Cyganiakiem, oraz radni powiatowi.

Kłodawską Majówkę rozpoczął Gminny Dzień Dziecka. Od godziny 12.00 na scenie występowały dzieci i młodzież z zespołów szkół w Kłodawie i Różankach, przedszkolaki - uczestnicy tegorocznej edycji Powiatowego Konkursu Wokalno-Muzycznego "O Kłodawskiego Słowika", oraz zespoły reprezentujące świetlice gminne, które wystąpiły w programie Mini Playback Show. Wójt Gminy Kłodawa Anna Mołodciak oraz Sołtysi i poszczególne Rady Sołeckie zadbały o atrakcje w postaci "dmuchanych zjeżdżalni", poczęstunku z grilla, waty cukrowej, lodów i mnóstwa słodyczy.

Dostępne były również quady, a do wspólnych zdjęć i przejażdżek motocyklami nieco większego kalibru zaprosił Klub Motocyklowy MIŚ z Gorzowa. O godz. 15.00 rozpoczął się Blok Kultury i Tradycji Lokalnej, w trakcie którego wystąpiły gminne zespoły śpiewacze: Bukowina ze Zdroiska, Brzezinki z Santocka, Echo z Wojcieszyc, Kaskada z Santoczna, Kłodawianki z Kłodawy oraz Róży Kwiat z Różanek; zatańczyły formacje działające przy świetlicach gminnych: JMJ z Santocka i Rivers z Santoczna oraz Szczęśliwa Trzynastka z Gorzowa. Nie zabrakło również "Kłodawskich Słowików" - laureatów w kat. szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich. Wieczorem na scenie pojawił się zespół coverowy Bez Ograniczeń, gwiazda muzyki dance zespół Extazy oraz formacja Cocktail Boys, która widowiskowym koncertem zakończyła tegoroczną majówkę.

Nie zabrakło tradycyjnych loterii fantowych Wójta - pani Anna Mołodciak zadbała o to, by i w tym roku rozlosować wiele nagród związanych z turystyką... i z rowerami na czele. Do rekreacji na terenie naszej gminy zachęcały też biegi - zarówno te szkolne jak i Bieg Szlakami Jeziora Kłodawskiego przygotowany i przeprowadzony przez Stowarzyszenie OKO z Kłodawy.

W tegorocznej majówce czynnie brało udział również Stowarzyszenie Kultury i Sztuki z Falkenhagen - partnerzy Gminnego Ośrodka Kultury. Współpraca nawiązana kilka lat temu owocuje wieloma ciekawymi inicjatywami, w tym organizacją imprez kulturalno-rekreacyjnych po obu stronach granicy. Kłodawska Majówka 2015 uzyskała dofinansowanie ze środków unijnych przyznawanych przez Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu "Pro Europa Vuadrina".

Nad zabezpieczeniem i bezpieczeństwem w trakcie festynu czuwały jednostki OSP, straż gminna, służba medyczna i policja. Całość przebiegła bardzo sprawnie i nawet bardzo kapryśna ostatnimi czasy pogoda sprzyjała uczestnikom zabawy.

 

Jarosław Pikuła

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com
 

Komentarze

logo_kurier_gorzowski.png

                 

       Od autorów blogu:

 

       Założyliśmy blog wielu autorów - "Kurier Gorzowski" - aby za jego pośrednictwem, niejako w charakterze "kuriera" przekazywać Państwu istotne informacje z obszaru gmin powiatu gorzowskiego i sąsiednich powiatów. Liczymy również na Państwa pomoc w pozyskiwaniu ciekawych informacji z naszego regionu i zachęcamy do komentowania wpisów na naszym blogu.

                                                                                                                                                                                                                    autorzy Kuriera Gorzowskiego

info@kuriergorzowski.pl

W krzywym zwierciadle
Czy Gorzów powinien być "Wielkopolski" ?
Sonda