Polecamy

Co słychać?

Mieszkańcy Strzelec wybiorą inwestycje

Kategorie » Powiat strzelecko-drezdenecki » Mieszkańcy Strzelec wybiorą inwestycje

2015-06-03 13:53

Zakończyło się składanie wniosków do budżetu obywatelskiego dla Gminy Strzelce Krajeńskie. W tym roku mieszkańcy mogą wydać na inwestycje 600 tysięcy złotych.

Idea budżetu obywatelskiego sprawdziła się w zeszłym roku. Zainteresowanie było ogromne. Oczywiście nie wszystkie wnioski zostały zrealizowane, ale mieszkańcy poczuli, że mogą wpływać na rozwój swojego miasta czy wsi. W zeszłym roku można było głosować na 15 propozycji. Najwięcej głosów oddano na plac zabaw i boisko przy Przedszkolu w Strzelcach. Mieszkańcy zdecydowali także o zakupie instrumentów muzycznych dla Strzeleckiej Orkiestry Dętej, stworzeniu siłowni zewnętrznej przy Szkole Podstawowej nr 1 czy modernizacji drogi dojazdowej do garaży przy ulicy Kościuszki.

W tym roku wnioski można było składać do 29 maja. Wpłynęły 23 propozycje, z czego osiem dotyczy Strzelec Krajeńskich. Mieszkańcy chcą m.in. budowy pomostu na Jeziorze Górnym i remontu budynku przy plaży, rozbudowy parkingu przy Strzeleckim Ośrodku Kultury, zakupu mundurów dla Strzeleckiej Orkiestry Dętej czy doposażenia sal Przedszkola nr 1.

Swoje propozycje złożyły także okoliczne sołectwa. Najwięcej, bo po 3 wnioski, wpłynęły ze Sidłowa i Brzozy. Mieszkańcy Sidłowa starają się o nowy chodnik, boisko do siatkówki plażowej i siłownię zewnętrzną. Propozycje z Brzozy to z kolei: remont świetlicy wiejskiej, uporządkowanie terenów przy boisku i zagospodarowanie miejsca rekreacyjno-wypoczynkowego w parku. Dwa wnioski wpłynęły z sołectwa Bronowice. Tamtejsi mieszkańcy chcą rewitalizacji terenu wokół świetlicy i budowy boiska wielofunkcyjnego. Po jednej propozycji do budżetu obywatelskiego 2015 złożyły sołectwa: Gardzko, Czyżewo, Bobrówko, Żabicko, Buszów i Wielisławice.

Warto dodać, że w zeszłym roku budżet obywatelski dotyczył tylko miasta Strzelce, a w tym roku dotyczy całej gminy. To właśnie mieszkańcy wsi złożyli najwięcej propozycji. Wnioski, które napłynęły obecnie są sprawdzane. Na ostateczne propozycje będzie można głosować od 12 do 30 czerwca.

 

                                                                                                        mag

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com
 

Komentarze

logo_kurier_gorzowski.png

                 

       Od autorów blogu:

 

       Założyliśmy blog wielu autorów - "Kurier Gorzowski" - aby za jego pośrednictwem, niejako w charakterze "kuriera" przekazywać Państwu istotne informacje z obszaru gmin powiatu gorzowskiego i sąsiednich powiatów. Liczymy również na Państwa pomoc w pozyskiwaniu ciekawych informacji z naszego regionu i zachęcamy do komentowania wpisów na naszym blogu.

                                                                                                                                                                                                                    autorzy Kuriera Gorzowskiego

info@kuriergorzowski.pl

W krzywym zwierciadle
Czy Gorzów powinien być "Wielkopolski" ?
Sonda