Polecamy

Co słychać?

Na pikniku w Lipkach Wielkich

Kategorie » Gmina Santok » Na pikniku w Lipkach Wielkich

2015-06-17 06:47

Mieszkańcy Lipek Wielkich oraz gminy Santok mogli spędzić niedzielne popołudnie 14-ego czerwca na Pikniku Rodzinnym, który odbył się na terenie tamtejszego Zespołu Szkół. Impreza była dedykowana przede wszystkim najmłodszym z okazji Dnia Dziecka.

Dzięki inicjatywie Mariusza Śpiewanka, Pełnomocnika Wójta Gminy Santok ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Piknik rodzinny zorganizowany został jako element kampanii profilaktycznej w ramach Ogólnopolskiej Kampanii "Zachowaj Trzeźwy umysł".

Organizatorzy zaplanowali szereg niespodzianek: prezentacje samochodów Służby Więziennej, Policji i Straży Pożarnej, pokazy motorów żużlowych czy przejażdzki konne. Duże zainteresowanie wzbudziły również pokazy strażackie m.in. gaszenie pożaru oleju na rozgrzanej patelni czy użycie karabinka wodnego z wozu strażackiego.

Obecność służb miała na celu podniesienie świadomości najmłodszych z zakresu bezpieczeństwa. Wszystkie dzieci otrzymały także światełka odblaskowe na tornistry, które Wójt Gminy Józef Ludniewski rozdawał wraz z Mariuszem Śpiewankiem.

Impreza odbyła się dzięki inicjatywie Dyrektora Zespołu Szkół w Lipkach Wielkich Ferdynanda Sańko, Członka Zarządu Rady Powiatu Gorzowskiego i nauczyciela szkoły Mariusza Śpiewanka, Rady Sołeckiej oraz Rady Rodziców.

Na zaproszenie Mariusza Śpiewanka w pikniku udział wzięli funkcjonariusze Służby Więziennej z Zakładu Karnego w Gorzowie, funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie oraz funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie.

 

 Michał Woźniak

 

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com
logo_kurier_gorzowski.png

                 

       Od autorów blogu:

 

       Założyliśmy blog wielu autorów - "Kurier Gorzowski" - aby za jego pośrednictwem, niejako w charakterze "kuriera" przekazywać Państwu istotne informacje z obszaru gmin powiatu gorzowskiego i sąsiednich powiatów. Liczymy również na Państwa pomoc w pozyskiwaniu ciekawych informacji z naszego regionu i zachęcamy do komentowania wpisów na naszym blogu.

                                                                                                                                                                                                                    autorzy Kuriera Gorzowskiego

info@kuriergorzowski.pl

W krzywym zwierciadle
Czy Gorzów powinien być "Wielkopolski" ?
Sonda