Polecamy

Co słychać?

Niesiemy plon, w gospodarza dom

Aktualności » Niesiemy plon, w gospodarza dom

2016-08-24 09:27

21 sierpnia br. mieszkańcy gminy Kłodawa spotkali się na dożynkach gminnych, dziękując rolnikom za zebrane plony i trud całorocznej pracy. W tym roku gospodarzem święta plonów była miejsowość Łośno. Zwyczajem gminy jest zmiana miejsca organizacji festynu dożynkowego z roku na rok.

Święto plonów rozpoczęła mszy św. polowa, która odbyła się na placu przy świetlicy w Łośnie. Gminne Dożynki 2016 oficjalnie otworzyli wójt gminy Anna Mołodciak, przewodniczący rady gminy Kłodawa Jan Kubera oraz sołtys Łośna Władysław Potapczuk. Następnie starostwie dożynek – mieszkanka Chwalęcic Dorota Romaniuk oraz emerytowany rolnik z Łośna Tadeusz Luks - przekazali bochny chleba upieczone z tegorocznych plonów na ręce włodarzy gminy.

Przy wtórze tradycyjnych śpiewów ludowych w wykonaniu zespołu „Kłodawianki”, gospodarze dożynek, starostowie oraz sołtysowie gminy podzielili chleb wśród obecnych na placu mieszkańców i zaproszonych gości. Na zakończenie wręczono wyróżnionym osobom nagrody i dyplomy za zaangażowanie na rzecz sołectwa i gminy Kłodawa.

Na dożynki gminne przybyli samorządowcy. Nie zabrakło wójta z Bogdańca Krystyny Pławskiej i z Lubiszyna Artura Terleckiego. Obecni byli starosta gorzowski Małgorzata Domagała, wicestarosta Marcin Cyganiak oraz przewodniczący rady powiatu Roman Król. Radę powiatu gorzowskiego reprezentowali także radni Mariusz Śpiewanek i Andrzej Legan. Przybyli także radni wojewódzcy: m.in. Józef Kruczkowski i Mirosław Marcinkiewicz.

W trakcie swego przemówienia Starosta Gorzowski Małgorzata Domagała przekazała mieszkańcom Łośna dobrą wiadomość o złożonym wniosku na dofinansowanie remontu drogi powiatowej na odcinku z Kłodawy do Łośna w ramach programu INTERREG VA Polska - Brandenburgia. Realizacja zadania planowana jest na 2017 r.

Dożynki przyciągnęły tłum ludzi, którzy pogodne popołudnie mogli spędzić na degustacji potraw regionalnych przygotowanych przez koła gospodyń, na słuchaniu wystąpień artystycznych i zabawie. Uwagę skupiały niesamowite wieńce żniwne, barwne stoiska sołeckie oraz błyszczące motocykle, na których przyjechali motocykliści z grupy motocyklowej „Miś”.

 

 

  
  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com
logo_kurier_gorzowski.png

                 

       Od autorów blogu:

 

       Założyliśmy blog wielu autorów - "Kurier Gorzowski" - aby za jego pośrednictwem, niejako w charakterze "kuriera" przekazywać Państwu istotne informacje z obszaru gmin powiatu gorzowskiego i sąsiednich powiatów. Liczymy również na Państwa pomoc w pozyskiwaniu ciekawych informacji z naszego regionu i zachęcamy do komentowania wpisów na naszym blogu.

                                                                                                                                                                                                                    autorzy Kuriera Gorzowskiego

info@kuriergorzowski.pl

W krzywym zwierciadle
Czy Gorzów powinien być "Wielkopolski" ?
Sonda