Polecamy

Co słychać?

O ekonomii społecznej w Radio Gorzów

Kategorie » Powiat Gorzowski » O ekonomii społecznej w Radio Gorzów

2015-05-18 20:31

Kolejny, trzeci już odcinek audycji "Głos ze starostwa" Radia Gorzów. Tym razem o ekonomii społecznej. Co to jest ekonomia społeczna? W jaki sposób pomaga ona walczyć z bezrobociem? Co to jest aktywna polityka społeczna? O tym w materiale Zbigniewa Bodnara...

Starostwo Powiatowe w Gorzowie Wlkp. stara się wypromować ekonomię społeczną jako narzędzie rozwiązywania prolemu bezrobocia wśród osób społecznie wykluczonych, czyli takich, które z różnych przyczyn nie potrafią odnaleźć się na rynku pracy. Są to na ogół osoby niepełnosprawne i upośledzone, osoby z problemem uzależnienia np. alkoholowego, osoby bez kwalifikacji zawodowych np. z terenów "po pegeerowskich" i reszta osób, które nie potrafią (bądź też nie chcą) odnaleźć się na obecnym rynku pracy.

Zapraszamy do wysłuchania audycji, która przedstawia rolę podmiotów ekonomii społecznej m.in Centrów Integracji Społecznej i spółdzielni socjalnych.

http://radiogorzow.fm/radio-gorzow/glos-ze-starostwa-ekonomia-spoleczna-audycja-nr-3/

 

 

 

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com
 

Komentarze

logo_kurier_gorzowski.png

                 

       Od autorów blogu:

 

       Założyliśmy blog wielu autorów - "Kurier Gorzowski" - aby za jego pośrednictwem, niejako w charakterze "kuriera" przekazywać Państwu istotne informacje z obszaru gmin powiatu gorzowskiego i sąsiednich powiatów. Liczymy również na Państwa pomoc w pozyskiwaniu ciekawych informacji z naszego regionu i zachęcamy do komentowania wpisów na naszym blogu.

                                                                                                                                                                                                                    autorzy Kuriera Gorzowskiego

info@kuriergorzowski.pl

W krzywym zwierciadle
Czy Gorzów powinien być "Wielkopolski" ?
Sonda