Polecamy

Co słychać?

Partnerskie powiaty na Festynie Grzybowym w Drawsku

Aktualności » Partnerskie powiaty na Festynie Grzybowym w Drawsku

2016-07-01 10:18

W miniony weekend przedstawiciele czterech powiatów: czarnkowsko-trzcianeckiego, wałeckiego, strzelecko-drezdeneckiego i powiatu gorzowskiego, spotkali się po raz trzynasty na święcie powiatów partnerskich  czyli tzw.  „Spotkaniu na miedzy”. Ideą spotkania jest wymiana kulturowa, integracja i wspólna zabawa.

Na początku, partnerami wydarzenia były powiaty strzelecko-drezdenecki i czarnkowsko-trzcianecki. W następnych latach do partnerstwa dołączył powiat wałecki i powiat gorzowski oraz miasto Gorzów Wlkp.

W tym roku gospodarzem "Spotkania na miedzy" był powiat czarnkowsko-trzcianecki, który w Drawsku (woj. wielkopolskie) zorganizował XVII Odlotowy Festyn Grzybowy. Wśród wielu atrakcji imprezy wymienić należy wielkie gotowanie potrawy grzybowej, barwny korowód ulicami Drawska, występy taneczne, koncerty orkiestr dętych i pokazy rycerskie. 

Powiat gorzowski reprezentowali rycerze słowiańscy, którzy tego dnia przybyli ze świętującego "dni grodu" Santoka, by pokazać mieszkańcom Drawska sztukę walki średniowiecznej oraz rycerskie rzemiosło.

- Miedza to umowna granica, ale między nami tej granicy nie ma. Doroczne spotkania, to świętowanie wspólnych rzeczy, które razem osiągnęliśmy. „Spotkanie na miedzy” to nasze święto i jest ono po to abyśmy byli razem utożsamiani, jako jedność a nie byli dzieleni, jako przysłowiowa miedza. - mówił Marcin Cyganiak, wicestarosta gorzowski

Oprócz licznych koncertów tanecznych i wokalnych, wystąpił zespół „Piękni i Młodzi”. Gwiazdy wieczoru bawiły drawską publiczność znanymi przebojami.

Przyszłoroczna edycja partnerskiego spotkania powiatów planowo ma odbyć się w powiecie wałeckim.

 

Michał Woźniak

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com
logo_kurier_gorzowski.png

                 

       Od autorów blogu:

 

       Założyliśmy blog wielu autorów - "Kurier Gorzowski" - aby za jego pośrednictwem, niejako w charakterze "kuriera" przekazywać Państwu istotne informacje z obszaru gmin powiatu gorzowskiego i sąsiednich powiatów. Liczymy również na Państwa pomoc w pozyskiwaniu ciekawych informacji z naszego regionu i zachęcamy do komentowania wpisów na naszym blogu.

                                                                                                                                                                                                                    autorzy Kuriera Gorzowskiego

info@kuriergorzowski.pl

W krzywym zwierciadle
Czy Gorzów powinien być "Wielkopolski" ?
Sonda