Polecamy

Co słychać?

PO jednym głosem

Archiwum » PO jednym głosem

2014-08-22 11:23

W dniu 21 sierpnia w biurze poseł Krystyny Sibińskiej w Gorzowie, odbyła się konferencja prasowa zorganizowana przez zarząd koła nr 1  PO w mieście oraz zarząd powiatowy Platformy Obywatelskiej.

Konferencja dotyczyła pomysłu konsolidacji dwóch powiatów - grodzkiego i ziemskiego, przedstawionego w ubiegłym tygodniu przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemii Gorzowskiej i PSL. Jak wiemy stowarzyszenie Ireneusza Madeja wraz z PSL proponuje wchłonięcie miasta na prawach powiatu - Gorzowa Wielkopolskiego, przez powiat gorzowski.

W swoim stanowisku zarówno zarząd koła miejskiego nr 1 PO w Gorzowie jak i zarząd powiatu gorzowskiego PO, odniósł się krytycznie do proponowanej przez PSL i Stowarzyszenie koncepcji. Maciej Nawrocki stwierdził, że obniżenie statusu miasta grodzkiego do miasta na prawach gminy jest niekorzystne i szkodliwe -  nie służy ani mieszkańcom Gorzowa ani mieszkańcom powiatu gorzowskiego.

Z kolei przewodnicząca koła nr 1 w mieście, poseł Krystyna Sibińska orzekła, iż należy zacieśniać współpracę między miastem i sąsiadującymi gminami i w ten sposób stworzyć jeden dobrze funkcjonujący organizm.

 

M.W.

 

Zapraszamy do obejrzenia fragmentu relacji wideo:

 

 

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com
 

Komentarze

logo_kurier_gorzowski.png

                 

       Od autorów blogu:

 

       Założyliśmy blog wielu autorów - "Kurier Gorzowski" - aby za jego pośrednictwem, niejako w charakterze "kuriera" przekazywać Państwu istotne informacje z obszaru gmin powiatu gorzowskiego i sąsiednich powiatów. Liczymy również na Państwa pomoc w pozyskiwaniu ciekawych informacji z naszego regionu i zachęcamy do komentowania wpisów na naszym blogu.

                                                                                                                                                                                                                    autorzy Kuriera Gorzowskiego

info@kuriergorzowski.pl

W krzywym zwierciadle
Czy Gorzów powinien być "Wielkopolski" ?
Sonda