Polecamy

Co słychać?

Przygotowania do Finału WOŚP - wywiad z Dawidem Wachowiakiem

Aktualności » Przygotowania do Finału WOŚP - wywiad z Dawidem Wachowiakiem

2017-01-09 11:47

Kurier Gorzowski: W tym roku sztab nr 3 będzie uczestniczył w jubileuszowej, 25 edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Finał już za tydzień….

Dawid Wachowiak: Tak, jako sztab w akcji Jurka Owsiaka jesteśmy już po raz drugi. Zbieramy środki na ratowanie życia i zdrowia dzieci oraz na opiekę dla osób starszych. W tym roku mamy 80 wolontariuszy – 50 gimnazjalistów oraz 30 osób spoza szkoły. Dzięki dyrektor Gimnazjum nr 9 im. Szarych Szeregów w Gorzowie, pani Katarzynie Gromiec, sztab mieści się właśnie w szkole. Dajemy więc możliwość udziału w akcji przede wszystkim gimnazjalistom.

KG: Jak idą przygotowania? To już chyba ostatnia prosta…

DW: W piątek wróciliśmy z Fundacji z Warszawy. Mamy już zarejestrowanych wszystkich wolontariuszy oraz wydrukowane, jeszcze ciepłe, identyfikatory . W najbliższą sobotę od rana w sztabie będą trwały ostatnie przygotowania, czyli obklejenie plakatami szkoły, składanie puszek i inne organizacyjne rzeczy. W niedziele od godziny 7:00 nasi wolontariusze w kolorowych koszulkach z puszką oraz identyfikatorem wyruszą w miasto. Gdy zrobi im się zimno w naszym sztabie będzie czekała na nich gorąca grochówka od naszych przyjaciół z „Rancza pod lasem” w Prądocinie.

Orkiestra gra również w Zespole Szkół nr 20. Tam odbędzie się turniej piłki halowej organizowany przez Stilon Gorzów i pana Roberta Koziołę. Również w 20-tce odbędą się licytacje - m.in. dwie podwójne wejściówki do kina Cinema3D, podwójne zaproszenie na bal karnawałowy do „Rancza pod lasem w Prądocinie”, gadżety Stilonu, Stali oraz Warty Gorzów, gadżety Wielkiej orkiestry Świątecznej Pomocy - koszulki, kubki, kalendarze, książki. Również do zlicytowania będą zaproszenia na strzelnicę ufundowane przez sklep sportowy i strzelnice „PRETOR” z Lubiszyna. W szkole nr 20 za „symboliczną złotówkę”, będzie można spróbować pysznej grochówki.

Ponadto na terenie Gimnazjum nr 9 przy ul. Zamenhofa 2a, w dniu Finału w godzinach od 12:00 do 15:00 odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych Dawców szpiku! Akcja nosi nazwę „Dzień Dawcy Szpiku podczas Finału WOŚP w Gorzowie Wielkopolskim” Wszystkich, którzy chcieliby zostać potencjalnymi dawcami serdecznie zapraszamy w dniu FINAŁU!

KG: W ubiegłym roku zbiórka zakończyła się dużym sukcesem…

DW:Tak, zebraliśmy wtedy ponad 26 tysięcy złotych. W tym roku liczymy na to, że pobijemy ten wynik.

KG: Czy jeszcze można zgłosić się do pomocy?

DW: Mamy już komplet wolontariuszy. Ankiety rozeszły się bardzo szybko. Zachęcamy jednak pełnoletnich mieszkańców Gorzowa do zgłaszania się jako opiekunowie gimnazjalistów w dniu kwestowania czyli 15 stycznia w najbliższą niedzielę. Przyjmujemy także  ciekawe gadżety na licytację. Nasz sztab jest otwarty w Gimnazjum nr 9 przez cały dzień w sobotę i niedzielę do wieczora.

KG: Gdzie odbędzie się w tym roku wasz Finał, który organizujecie jako sztab?

DW: Jak wspomniałem cała tegoroczna impreza Sztabu Gimnazjum nr 9 odbędzie się na hali sportowej w zespole szkół nr 20. Tam licytacje, turniej piłki halowej i kilka niespodzianek. Miejski Finał w tym roku odbędzie się na starym rynku obok katedry. Na mieszkańców czekają liczne atrakcje oraz ciekawe koncerty.

KG: Widać że przygotowania idą pełną parą. Dziękuję za rozmowę i życzę owocnej zbiórki.

DW: Dziękuję. Tak jak mówiłem w zeszłym roku: jeśli każdy Gorzowianin wrzuci do puszki chociaż złotówkę to będziemy mieli ponad sto tysięcy. Do zobaczenia w niedzielę na ulicach naszego miasta!

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com
logo_kurier_gorzowski.png

                 

       Od autorów blogu:

 

       Założyliśmy blog wielu autorów - "Kurier Gorzowski" - aby za jego pośrednictwem, niejako w charakterze "kuriera" przekazywać Państwu istotne informacje z obszaru gmin powiatu gorzowskiego i sąsiednich powiatów. Liczymy również na Państwa pomoc w pozyskiwaniu ciekawych informacji z naszego regionu i zachęcamy do komentowania wpisów na naszym blogu.

                                                                                                                                                                                                                    autorzy Kuriera Gorzowskiego

info@kuriergorzowski.pl

W krzywym zwierciadle
Czy Gorzów powinien być "Wielkopolski" ?
Sonda