Polecamy

Co słychać?

Rodzinnie na pikniku motoryzacyjnym w Santoku

Aktualności » Rodzinnie na pikniku motoryzacyjnym w Santoku

2016-05-27 08:46

Mieszkańcy powiatu gorzowskiego w ubiegły piątek mogli spotkać się na santockiej promenadzie, gdzie zjechali pasjonaci motoryzacji. Imprezę zorganizował Zespół Szkół w Santoku.

20 maja w piątkowe popołudnie mieszkańcy regionu mieli możliwość uczestniczenia w Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym zorganizowanym przez Zespół Szkół w Santoku pod kierunkiem pani Małgorzaty Walczak oraz pani Doroty Ciołki – Wiśniewski. Impreza miała miejsce na santockiej promenadzie, a patronat nad nią objęli: Wójt Gminy Santok, Józef Ludniewski, dwukrotny mistrz Polski w wyścigach samochodowych, Łukasz Błaszkowski, oraz Kurier Gorzowski (patronat medialny).

Na przybyłych gości czekały liczne atrakcje. Główną z nich była wystawa sprzętu motoryzacyjnego, mieliśmy okazję oglądać pojazdy zabytkowe, terenowe, tuningowane, motocykle, quady oraz motorówki.

Na liście wystawców znaleźli się: szkoła nauki jazdy OSK „Ogniwo”, Grupa Motocyklowa „Miś”, Automobilklub Gorzowski, policja, jednostki straży pożarnej oraz rodzice uczniów, którzy jak się okazało, są posiadaczami wielu wartych pokazania pojazdów. Piknik był okazją nie tylko do zobaczenia ciekawych maszyn, ale także do wzbogacenia wiedzy na ich temat, czemu służył punkt ciekawostek motoryzacyjnych. Dużym powodzeniem cieszyło się miasteczko ruchu drogowego.

Nie zabrakło typowo piknikowych atrakcji, była kiełbasa z grilla, ognisko, kawałek ciasta z kawą. Chętni mogli spróbować swoich sił w karaoke. Wiele śmiechu dostarczyły zawody sportowe. W przeciąganiu liny swoich sił próbowali rodzice, uczniowie, nauczyciele, ostatecznie kropkę nad i postawili strażacy, zdobywając pierwsze miejsce.

Najmłodsi, z pomalowanymi fantazyjnie twarzami, dumnie paradowali z darmowymi lodami. Dziecięcą radość wzbudziły także dmuchane zamki i tworzone z piasku rysunki.

W miłej atmosferze, przy muzyce „na żywo” i sprzyjającej aurze toczyły się rozmowy. Oko cieszyły dyskusje, uśmiechy, przechadzki i wspólna zabawa nauczycieli, uczniów wraz z rodzicami, okolicznych mieszkańców i wszystkich, którzy postanowili zjechać na santocką promenadę. Ostatecznie imprezę zakończył kolorowy, efektowny pokaz fajerwerków!

- Impreza jest częścią programu prorodzinnego realizowanego przez szkołę w Santoku. To już nasze trzecie duże przedsięwzięcie. Cieszymy się z dzisiejszej frekwencji. - opowiada dyrektor ZS w Santoku Marta Bobrowska, organizator pikniku.

Piknik przyciągnął wiele osób. Na festyn przyjechał m.in. wicestarosta Marcin Cyganiak, który przyjechał na swoim motocyklu. Piękne samochody podziwiał fan sportów motorowych i propagator zdrowego stylu życia - radny powiatu gorzowskiego Mariusz Śpiewanek. 

 

Michał Woźniak

 
  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com
logo_kurier_gorzowski.png

                 

       Od autorów blogu:

 

       Założyliśmy blog wielu autorów - "Kurier Gorzowski" - aby za jego pośrednictwem, niejako w charakterze "kuriera" przekazywać Państwu istotne informacje z obszaru gmin powiatu gorzowskiego i sąsiednich powiatów. Liczymy również na Państwa pomoc w pozyskiwaniu ciekawych informacji z naszego regionu i zachęcamy do komentowania wpisów na naszym blogu.

                                                                                                                                                                                                                    autorzy Kuriera Gorzowskiego

info@kuriergorzowski.pl

W krzywym zwierciadle
Czy Gorzów powinien być "Wielkopolski" ?
Sonda