Polecamy

Co słychać?

Rozśpiewane Lipki Wielkie

Aktualności » Rozśpiewane Lipki Wielkie

2018-06-13 21:16

05 czerwca  2018 r. w Lipkach Wielkich odbył się V Festiwal Piosenki. Do konkursu przystąpiło kilkunastu wykonawców – uczniów miejscowej Szkoły Podstawowej. Festiwal wpisał się na stałe w kalendarium kulturalne miejscowości. Już po raz piąty wydarzenie artystyczne integruje mieszkańców, a przy okazji pozwala wyłonić młode talenty wokalne, które będą promować szkołę i gminę w powiecie i województwie. Pomysłodawcą Festiwalu jest dyrektor szkoły w Lipkach Wielkich Ferdynand Sańko

Młodym wokalistom kibicowali rodzice, znajomi oraz samorządowcy – wśród nich wójt gminy Santok Józef Ludniewski  oraz radny powiatu gorzowskiego Mariusz Śpiewanek.

Wśród wykonywanych utworów przeważały współczesne piosenki z gatunku Pop. Nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy. Szczególnym wyróżnieniem była nagroda główna Festiwalu ufundowana przez radnego powiatu gorzowskiego Mariusza Śpiewanka mieszkańca Lipek Wielkich i nauczyciela miejscowej szkoły, który wspiera charytatywnie uzdolnioną młodzież.

Jury w składzie Karolina Milłkowska Prorok, Ewa Kwaśniewska oraz Renata Nowosad miało niełatwe zadanie, gdyż poziom umiejetności wokalistów był wyrównany. Nagrodę główną otrzymała w tym roku ponownie Anita Lehmann  - uczennica Szkoły Podstawowej w Lipkach Wielkich. Gościnnie wystąpiła również Ewa Kwaśniewska, laureatka popszednich edycji Festiwalu a także Karolina Miłkowska Prorok z gorzowskiego teatru Juliusza Osterwy, która wspólnie z dyrektorem Ferdynandem Sańko zaśpiewała utwór z repertuaru zespołu "Pod Budą". 

Oprócz występów wokalnych na deskach sali wiejskiej w Lipkach Wielkich wystąpiły także zespoły muzyczne oraz taneczne. 

 

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com
logo_kurier_gorzowski.png

                 

       Od autorów blogu:

 

       Założyliśmy blog wielu autorów - "Kurier Gorzowski" - aby za jego pośrednictwem, niejako w charakterze "kuriera" przekazywać Państwu istotne informacje z obszaru gmin powiatu gorzowskiego i sąsiednich powiatów. Liczymy również na Państwa pomoc w pozyskiwaniu ciekawych informacji z naszego regionu i zachęcamy do komentowania wpisów na naszym blogu.

                                                                                                                                                                                                                    autorzy Kuriera Gorzowskiego

info@kuriergorzowski.pl

W krzywym zwierciadle
Czy Gorzów powinien być "Wielkopolski" ?
Sonda