Polecamy

Co słychać?

Śmigłowiec-karetka wyleci do potrzebujących

Kategorie » Województwo lubuskie » Śmigłowiec-karetka wyleci do potrzebujących

2015-07-30 10:48

Po 7 latach oczekiwań na utworzenie bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w północnej części województwa lubuskiego, mieszkańcy Gorzowa i okolic otrzymali zapewnienie od ministra infrastruktury i rozwoju - w roku 2016 baza LPR będzie funkcjonować przy gorzowskim Szpitalu Wojewódzkim.

Od czerwca 2016 nie będzie potrzeby wzywania helikoptera ratowniczego z Zielonej Góry, gdyż ratownicy LPR będą na miejscu. W razie sytuacji alarmowej w ciągu kliku minut śmigłowiec zostanie wysłany do potrzebujących natychmiastowej pomocy.

Powstanie bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Gorzowie jest możliwe dzięki współpracy miasta i województwa oraz partycypowaniu obu stron w kosztach. Koszt budowy bazy LPR to 5 mln zł. Pieniądze będą pochodzić z budżetu miasta Gorzowa oraz Urzędu Marszałkowskiego. Utrzymanie bazy będzie kosztować 3 mln zł a koszt śmigłowca to 20 mln zł. Przedsięwzięcie finansowane jest w 85 proc. ze środków funduszy unijnych.

Statystycznie w ciągu roku śmigłowiec wyleci do pacjentów 300 razy, dzięki czemu bezpieczeństwo drogowe w północnej części lubuskiego znacząco się poprawi.

 

                                                                                                                                    M.W.

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com
 

Komentarze

logo_kurier_gorzowski.png

                 

       Od autorów blogu:

 

       Założyliśmy blog wielu autorów - "Kurier Gorzowski" - aby za jego pośrednictwem, niejako w charakterze "kuriera" przekazywać Państwu istotne informacje z obszaru gmin powiatu gorzowskiego i sąsiednich powiatów. Liczymy również na Państwa pomoc w pozyskiwaniu ciekawych informacji z naszego regionu i zachęcamy do komentowania wpisów na naszym blogu.

                                                                                                                                                                                                                    autorzy Kuriera Gorzowskiego

info@kuriergorzowski.pl

W krzywym zwierciadle
Czy Gorzów powinien być "Wielkopolski" ?
Sonda