Polecamy

Co słychać?

Spotkanie w sprawie remontu drogi wojewódzkiej 158

Aktualności » Spotkanie w sprawie remontu drogi wojewódzkiej 158

2018-09-10 18:52

W piątek 31 sierpnia br. w Lipkach Wielkich odbyło się spotkanie poświęcone drodze wojewódzkiej nr 158, w którym wzięli udział przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego - Wicemarszałek Województwa Lubuskiego Alicja Makarska, Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Paweł Tonder, Wiceprzewodniczący Sejmiku Lubuskiego Mirosław Marcinkiewicz oraz reprezentacja samorządu gminnego na czele z wójtem Gminy Santok Józefem Ludniewskim.

Inicjatorem spotkania był radny powiatu gorzowskiego Mariusz Śpiewanek, który w interpelacjach do sejmiku wojewódzkiego od kilkunastu lat konsekwentnie zabiega o remont drogi 158 w Lipkach Wielkich a także w pobliskim Janczewie i Gralewie. Tematem spotkania był przebieg prac związany z modernizacją drogi wojewódzkiej nr 158 w Lipkach Wielkich i potrzeba budowy ścieżki rowerowej na odcinku DW 158 Lipki Wielkie - Jastrzębnik.

W spotkaniu wzięli udział -  sołtys Lipek Wielkich Mirosława Porańczyk, sołtys Baranowic Paweł Bartczak, sołtys Ludzisławic Jolanta Nita, sołtys Jastrzębnika Daria Skorupska, Radny Rady Gminy Santok Arkadiusz Witczak oraz mieszkaniec Ludzisławic Bartłomiej Zawada.

Droga DW 158 przebiegająca przez całą Gminę Santok słynie z wypadków m.in. z powodu złego stanu nawierzchni oraz braku ścieżek rowerowych.  Najbardziej niebezpiecznym odcinkiem DW 158 jest odcinek Lipki Wielkie – Jastrzębnik, o którym mówi się już - „droga śmierci”.

Podczas spotkania poruszano także bieżące sprawy takie jak wycinka chorych drzew zagrażających bezpieczeństwu mieszkańców czy wykaszanie poboczy przy drogach. Była także okazja by zapytać o dalsze plany dotyczące remontu drogi wojewódzkiej 158 na innych odcinkach.  

Witając zebranych radny powiatu gorzowskiego Mariusz Śpiewanek podkreślił znaczenie drogi DW 158 dla północy województwa oraz kwestię bezpieczeństwa kierowców. Radny powiatu podziękował także wójtowi Józefowi Ludniewskiemu za to, iż podczas kadencji wójta gminy Santok, sprawę drogi DW158 potraktował priorytetowo. Podkreślił także potrzebę dalszej ścisłej współpracy między Zarządem Województwa a Gminą Santok w kolejnej kadencji samorzadowej.

Podziękowania dla wicemarszałek Alicji Makarskiej za przychylność Zarządu Województwa dla  Gminy Santok wyraził także wójt gminy Józef Ludniewski, który odbył liczne rozmowy z Zarządem Dróg Wojewódzkich w sprawie remontu DW 158.

Rozbudowa odcinka drogi wojewódzkiej nr 158 przebiegającego przez miejscowość Lipki Wielkie rozpoczęła się w połowie czerwca 2018 r. Wartość inwestycji to około 6,3 mln zł, a prace maja potrwać do końca sierpnia 2019 roku. Przedsięwzięcie polega na przeprowadzeniu prac budowlanych na odcinku o łącznej długości  1,81 km, (jezdnia, chodniki, zatoki autobusowe) zaś długość rozbudowywanego odcinka jezdni objętego projektem wynosi 1,41 km.

Celem rozbudowy  jest poprawienie stanu technicznego nawierzchni oraz zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu ruchu pojazdów. Wykonawca inwestycji jest zobowiązany do obustronnego poszerzenia istniejącej jezdni do szerokości 7,0 m z zawężeniem szerokości do 6,0 m na odcinku gęstej zabudowy mieszkalnej oraz do wykonania obustronnego chodnika o szerokości 2,0 m z lokalnymi zawężeniami do 1,5 m w rejonie gęstej zabudowy mieszkalnej.

W roku 2018 planowany jest remont DW 158 na odcinku Ludzisławice – Lipki wielkie.

Zapraszamy do relacji wideo ze spotkania. 

 

 

 

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com
logo_kurier_gorzowski.png

                 

       Od autorów blogu:

 

       Założyliśmy blog wielu autorów - "Kurier Gorzowski" - aby za jego pośrednictwem, niejako w charakterze "kuriera" przekazywać Państwu istotne informacje z obszaru gmin powiatu gorzowskiego i sąsiednich powiatów. Liczymy również na Państwa pomoc w pozyskiwaniu ciekawych informacji z naszego regionu i zachęcamy do komentowania wpisów na naszym blogu.

                                                                                                                                                                                                                    autorzy Kuriera Gorzowskiego

info@kuriergorzowski.pl

W krzywym zwierciadle
Czy Gorzów powinien być "Wielkopolski" ?
Sonda