Polecamy

Co słychać?

Starostwo Powiatowe w Gorzowie spłaci pracowników kostrzyńskiego szpitala

WIEŚCI ZE STAROSTWA » Starostwo Powiatowe w Gorzowie spłaci pracowników kostrzyńskiego szpitala

2015-06-19 07:29

Starostwo Powiatowe w Gorzowie Wlkp. uzyskało pożyczkę z ministerstwa finansów w wys. 46,9 mln zł na spłatę zobowiązań SPZOZ-u w Kostrzynie, który znajduje się obecnie w stanie likwidacji. W dniu 18 czerwca 2015 r., na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, starosta gorzowski Małgorzata Domagała poinformowała o tym fakcie lokalne media oraz przybyłych gości.

Zobowiązania Szpitala w Kostrzynie wobec wszystkich wierzycieli to ponad 110 mln zł. Dług SPZOZ-u względem byłych pracowników Szpitala w postaci zaległych wypłat, wynosi 7 mln zł. 360 pracowników Szpitala otrzyma całość należnych im kwot łącznie z odsetkami do końca lipca 2015 r.  

Szczegóły umowy pożyczki na dziś nie są znane. Wzór umowy zostanie na dniach przekazany władzom powiatu. Wtedy też będzie wiadomo jaka będzie forma pożyczki - w tym wielkości wypłaconych transz. Pewnym jest, iż jako pierwsi z wierzycieli zaspokojeni zostaną pracownicy byłego Szpitala. Jak podkreśla Małgorzata Domagała, Powiat Gorzowski na chwilę obecną nie jest następcą długu. Szpital „w stanie likwidacji” nadal jest stroną w sprawie.

Marcin Cyganiak, Wicestarosta Gorzowski przekonuje, iż zaciągnięta pożyczka nie zachwieje budżetem Starostwa i będzie mógł on nadal realizować zadania własne takie jak np. inwestycje drogowe.

Na konferencji prasowej obecny był m.in. Wicewojewoda Jan Świrepo, reprezentujący administrację rządową oraz Marzena Pankiewicz była pracownica Szpitala reprezentująca pozostałych pracowników SPZOZ-u.

Warunkiem otrzymania pożyczki rządowej, było złożenie nowego wniosku wraz z łącznikami oraz wprowadzenie przez Starostwo nowego Programu Ostrożnościowego, który będzie obowiązywał do 2044 roku. Jest bardzo realne, iż ciągnąca się od 8 lat sprawa zaległych wypłat byłych pracowników kostrzyńskiej lecznicy zostanie pomyślnie załatwiona tego lata.

 

Michał Woźniak

 

 

 

 

 

 

 

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com
logo_kurier_gorzowski.png

                 

       Od autorów blogu:

 

       Założyliśmy blog wielu autorów - "Kurier Gorzowski" - aby za jego pośrednictwem, niejako w charakterze "kuriera" przekazywać Państwu istotne informacje z obszaru gmin powiatu gorzowskiego i sąsiednich powiatów. Liczymy również na Państwa pomoc w pozyskiwaniu ciekawych informacji z naszego regionu i zachęcamy do komentowania wpisów na naszym blogu.

                                                                                                                                                                                                                    autorzy Kuriera Gorzowskiego

info@kuriergorzowski.pl

W krzywym zwierciadle
Czy Gorzów powinien być "Wielkopolski" ?
Sonda