Polecamy

Co słychać?

Stilon zakończył sezon

Kategorie » Gorzów Wlkp. » Stilon zakończył sezon

2015-06-12 21:10

Kończy się sezon piłkarski II ligi dolnośląsko-lubuskiej. Drużyna Stilon Gorzów ostatecznie z 64 punktami uplasowała się na 4-tym miejscu w tabeli. Trener i kibice mieli jednak większe apetyty.

Przed mijającym sezonem założenia były takie, żeby awansować do II ligi. To, co z początku sezonu wydawało się możliwe, z kolejnymi meczami okazywało się celem nie do osiągnięcia. Po raz kolejny „prześladowała” nas drużyna z Mostek – Formacja Port 2000, która dysponowała większym budżetem niż Stilon. Ostatecznie gorzowscy piłkarze zakończyli sezon na 4-tym miejscu, z dorobkiem 64 punktów (19 wygranych, 7 przegranych, 7 remisów).

Choć mijający sezon nie zadowolił szkoleniowca Stilonu – Artura Andruszczaka, to trener z nadzieją patrzy w przyszłość. 17 czerwca drużyna zagra w finale Pucharu Polski na szczeblu regionalnym.

- Na pewno chcemy wygrać mecz finałowy, żeby zagrać na szczeblu centralnym. Liczymy na wylosowanie jakiegoś ciekawego przeciwnika, ale będziemy mądrzejsi dopiero po 17-tym. Puchar Polski rządzi się swoimi prawami. Nie od dziś wiadomo, że nie zawsze wygrywa drużyna wyżej w tabeli. Zdarzają się niespodzianki – mówi Artur Andruszczak, trener Stilonu Gorzów.

Co do przyszłego sezonu trener nie ukrywa, iż liczy na to, że jego drużyna przystąpi do niego wzmocniona.

- Chciałbym, żeby do drużyny napłynęła świeża krew. Tak to się robi. Nawet w zespołach, które zdobywają mistrzostwo swojego kraju zawsze 2, 3 nowych zawodników się pojawia. Ja jako trener liczę, że wzmocnią nas 2 lub 3 nazwiska, które naprawdę nas wzmocnią, a nie będą jedynie uzupełnieniem składu – wyjaśnia Artur Andruszczak.

Choć sezon się kończy, dla piłkarzy Stilonu okres wakacyjny będzie niezwykle pracowity. Gdy dziś telefonowałem do szkoleniowca  niebiesko-białych, był w trakcie tworzenia planu przygotowawczego na kolejny sezon 2015-2016.

- Planuję w najbliższym czasie 4 mecze sparingowe. Oprócz tego, jeśli wygramy 17-ego czerwca w finale Pucharu Polski, to już 18-ego zagramy I rundę na szczeblu centralnym. Czyli będzie około 4 gier kontrolnych plus 5-ta pucharowa. Nowy sezon zaczynamy 8-ego sierpnia – mówi trener Stilonu.

Piłkarzy Stilonu czekają badania wydolnościowe, które odbędą się 29-ego czerwca. Później pojawią się na boisku, by zaliczyć pierwszy trening ogólnorozwojowy. Następnie kilka wytężonych treningów, tak by za 5 tygodni w udany sposób wejść w kolejny sezon.

 

                                    mag

 

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com
 

Komentarze

logo_kurier_gorzowski.png

                 

       Od autorów blogu:

 

       Założyliśmy blog wielu autorów - "Kurier Gorzowski" - aby za jego pośrednictwem, niejako w charakterze "kuriera" przekazywać Państwu istotne informacje z obszaru gmin powiatu gorzowskiego i sąsiednich powiatów. Liczymy również na Państwa pomoc w pozyskiwaniu ciekawych informacji z naszego regionu i zachęcamy do komentowania wpisów na naszym blogu.

                                                                                                                                                                                                                    autorzy Kuriera Gorzowskiego

info@kuriergorzowski.pl

W krzywym zwierciadle
Czy Gorzów powinien być "Wielkopolski" ?
Sonda