Polecamy

Co słychać?

Udany powrót Dni Gorzowa

Kategorie » Gorzów Wlkp. » Udany powrót Dni Gorzowa

2015-06-28 09:04

Po czterech latach powróciły „Dni Gorzowa”. Po dwóch stronach Warty, zarówno na Bulwarze Wschodnim i Zachodnim, jak i na błoniach nadwarciańskich przy ulicach: Fabrycznej i Wał Okrężny, tłumy gorzowian bawiły się podczas święta swojego miasta. Liczne atrakcje zaplanowano także na Starym Rynku, Moście Staromiejskim czy choćby w CKN Centrala i Klubie Alibi.

W tym roku, ku uciesze mieszkańców, powróciło święto miasta. „Dni Gorzowa 2015” to trzydniowa impreza z bogatym programem artystycznym i innymi atrakcjami, których w tej edycji jest naprawdę sporo. Prezydent Jacek Wójcicki już zapowiedział kontynuację „Dni Gorzowa”.

W piątek na błoniach nadwarciańskich o 20.00 rozpoczął się koncert „Przetańczyć całą noc” Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej z udziałem Grażyny Brodzińskiej i Jacka Wójcickiego. Ponadto, o 18.00 ulicami Gorzowa przejechała Letnia Masa Rowerowa a w klubie Alibi o 20.00 odbyła się impreza inSIDE/outSIDE z udziałem niemieckich i polskich DJów.

Chyba najciekawiej spośród 3 dni „Dni Gorzowa” prezentował się program na sobotę. Obchody zaczęły się o 12:00 hejnałem z Dominanty w wykonaniu Gorzowskiej Orkiestry Dętej. Także 0 12.00, ale też o 14.00 i 16.00 można było przepłynąć się zabytkowym lodołamaczem „Kuna”. Podczas „Dni Gorzowa” mieszkańcy mogli przemieszczać się z jednej strony Wartą na drugą,  gdyż sceny były dwie i rozlokowane po dwóch stronach rzeki.

Na błoniach nadwarciańskich przy Fabrycznej była duża scena. Koncert zaczęły się o 16.00 występem Endrju. O 17.00 zagrała gwiazda disco-polo zespół Weekend. Po niej wystąpił Najlepszy Przekaz w Mieście, a po nim Muzyka Końca Lata. Gwiazdą wieczoru był zaplanowany na 21.00 były wokalista legendarnego zespołu Genesis – Ray Wilson ze swoim projektem Ray Wilson and Genesis Classic Orchestra. Sobotę na dużej scenie zakończył Awiński Show. Na Bulwarze Wschodnim  mieliśmy także kilka występów, z tym, że wystąpili reprezentanci Gorzowa.  Dzień na małej scenie rozpoczęło Centrum Uśmiechu. Później zagrał Pesos Sax Fighter i o 17.00 Orkiestra Filharmonii Gorzowskiej. O 17:45 nastąpiło oficjalne odsłonięcie rzeźb Ewy Kozubal, Ewy Bone oraz Sylwestra Ambroziaka. O 18.00 wystąpił The Flash, o 19:00 Klub Warta Gorzów a na koniec uznany w kraju muzyk alternatywny Błażej Król.

Muzyka zabrzmiała także z barki Królowa Jadwiga, gdzie koncert dał Warsaw Dixielander. Natomiast w CKN Centrala o 19.30 mogliśmy posłuchać projektu Pozytyv’ka na Dni Gorzowa/Kuba Sojka live. Atrakcją był koncert Gorzowskiej Orkiestry Dętej na Moście Staromiejskim. Tam też odbyły się spektakle teatralne „250 minut z klasyką”.

W piątek, zarówno jak i w sobotę, pod dwoma scenami zgromadziły się tłumy mieszkańców. Andrzej Maryniak z Osiedla Staszica, w Gorzowie mieszka od 1976 roku. Twierdzi, że nie mógł więc nie pójść na święto swojego ukochanego miasta, tym bardziej że imprezy nie było od kilku lat. Na „Dni Gorzowa” zabiera swojego 19-letniego syna Eryka. Zabiera, bo oboje byli zarówno, w piątek jak i w sobotę i oboje świetnie się bawili.

- Muszę przyznać, że bardzo cieszę się, że ta impreza powróciła. Z tego co pamiętam to nie było jej przez ostatnie 3 lata. Cieszę się też, że mogę pokazać ją swojemu pełnoletniemu już synowi. A jest co pokazać – mówi Andrzej Maryniak.

Jego syn, Eryk, chwalił z kolei różnorodność propozycji podczas „Dni Gorzowa”. Muzycznie najbardziej w piątek podobał mu się Najlepszy Przekaz w Mieście, a w sobotę zachwycił go Ray Wilson z Genesis, choć jak przyznaje, to nie jego półka.

- W niedzielę też tu będę – dodaje 19-letni Eryk.

Mieszkańcy, którzy byli na „Dniach Gorzowa” zgodnie twierdzili, że brakowało im tej imprezy.

Niedziela także zapowiada się niezwykle ciekawie. Na małej scenie na bulwarze wschodnim, tak jak w sobotę, wystąpią artyści z Gorzowa. Wśród nich m.in.: zespoły taneczne: Buziaki czy Mali Gorzowiacy oraz zespoły muzyczne, takie jak: TroleyBlues, RWA czy Forbidden Souls.

Na błoniach nadwarciańskich przy ulicy Fabrycznej na Dużej Scenie o 16.00 i 16.30 pokaz Zumba - Pure JATOMI Fitness i o 16.15 i 16.45 Higher Living. O 17.00 wystąpi Agata Ambroży, a później Cocktail Boys i o 18.30 zespół Lion Vibrations. Główną gwiazdą dnia będzie Zakopower, który zagra o 20.00. Na 22.00 zaplanowano uroczyste zakończenie i pokaz fajerwerków.

Oprócz scen po dwóch stronach Warty, na mieszkańców czekały i czekają także inne, liczne atrakcje. Na błoniach nadwarciańskich przy Fabrycznej, w sobotę i niedzielę między 12 a 19, co pół godziny można zwiedzać mobilne planetarium. Oprócz tego, także na błoniach odbywają się pokazy techniczne „Szalony inżynier” eksperymentów naukowych z pogranicza fizyki, chemii i biologii na wesoło przeprowadzone przez naukowców z Centrum Nauki. Poza tym podczas trwającego, gorzowskiego święta m.in.: wystawa starych modeli aut Mercedes Benz przy ulicy Grobla, atrakcje na Marinie czy wesołe miasteczko na Placu przy Admirze.

  

           mag

 

 

 

 

 

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com
 

Komentarze

logo_kurier_gorzowski.png

                 

       Od autorów blogu:

 

       Założyliśmy blog wielu autorów - "Kurier Gorzowski" - aby za jego pośrednictwem, niejako w charakterze "kuriera" przekazywać Państwu istotne informacje z obszaru gmin powiatu gorzowskiego i sąsiednich powiatów. Liczymy również na Państwa pomoc w pozyskiwaniu ciekawych informacji z naszego regionu i zachęcamy do komentowania wpisów na naszym blogu.

                                                                                                                                                                                                                    autorzy Kuriera Gorzowskiego

info@kuriergorzowski.pl

W krzywym zwierciadle
Czy Gorzów powinien być "Wielkopolski" ?
Sonda