Polecamy

Co słychać?

Wywiad z Arturem Andruszczakiem, trenerem Stilonu Gorzów

Rozmowa z » Wywiad z Arturem Andruszczakiem, trenerem Stilonu Gorzów

2015-07-18 15:35

Już dziś w sobotę o 17-tej, Stilon Gorzów podejmie przy Olimpijskiej drużynę Kotwicy Kołobrzeg. Spotkanie rozegrane będzie w ramach rozgrywek Pucharu Polski. O przygotowaniach do tego meczu, a także o nowych zawodnikach, którzy obecnie testowani są w klubie, rozmawialiśmy wczoraj z trenerem Stilonu – Arturem Andruszczakiem.

Kurier Gorzowski : W sobotę Stilon rozegra ważny mecz z Kotwicą Kołobrzeg w ramach Pucharu Polski. Jakie są Pana oczekiwania co do przebiegu mecz i i jego wyniku?

Artur Andruszczak: Jako trener zawsze zakładam zwycięstwo i mam nadzieję, że uda nam się ten mecz jutro wygrać. Na pewno nie będzie to łatwy pojedynek. Po analizie zespołu z Kołobrzegu muszę stwierdzić, że to dobry zespół, bardzo dobrze wojujący w  fazie ataku, zdobywają dużo goli, ale grający słabo z boku. Jednak Stilon ma też dużo atutów i jestem pewien, że to my wygramy.

K.G.: Powiedzmy zatem, jak wyglądały przygotowania do tego meczu? Czy były jakieś gry sparingowe?

A.A.: Generalnie Stilon gra cały czas. Niedawno zakończyliśmy sezon 2015, a po nim graliśmy mecze w Pucharze Polski. Cały czas trenujemy. Jeśli chodzi o Puchar, to jest to dla nas fajną przygodą i chciałbym, aby ta przygoda trwała dalej. Nasz tygodniowy cykl przygotowawczy był praktycznie trochę inny niż w sezonie. Obciążenia trochę zmniejszyłem, ponieważ liczę na ciekawe i szybkie widowisko. Na takie nastawieni są piłkarze. Liczę na dobrą grą mojego zespołu, dlatego też nie chciałem ich zbytnio przeciążać.

K.G. A co jeśli chodzi nowych zawodników? Czy któregoś z obecnie testowanych widziałby Pan w swojej drużynie?

A.A.: Jest dwóch zawodników Zawiszy Bydgoszcz: prawy obrońca i napastnik. Nie są to zawodnicy, którzy od razu wejdą w zespół. To młodzieżowcy. Na dzień dzisiejszy potrzebujemy młodzieży, bo mamy jej za mało. Mam nadzieje, że trafią do nas. Aczkolwiek z tego co wiem prezes dzwonił do Zawiszy i może być problem z opłatami. Chcą po prostu zbyt dużych pieniędzy za ich wypożyczenie a jak wiadomo - nasz zespól nie stać nas takie kwoty.

K.G.: Czyli  może być tak, że żaden z nich nie zasili Stilonu?

A.A.: Może być problem. Jak kluby nie dojdą do porozumienia, to zawodnicy nie przyjdą do nas. Ta oferta jest zbyt wygórowana jak na nasze warunki.

K.G.:  Czy w takim razie klub ma jakiś alternatywny scenariusz? Czy będą inni zawodnicy testowani?

A.A.: Jest jeszcze dwóch testowanych zawodników. Ale to raczej nie będzie jakieś specjalne wzmocnienie, ale uzupełnienie składu. Szczerze mówiąc, jeśli chodzi o wzmocnienia to skupiłbym się na dwóch zawodnikach, nawet na jednym, ale takim, który będzie lepszym zawodnikiem i da pewną jakość tej drużynie. Zawodników o podobnych umiejętnościach nie potrzebujemy.

 

                               mag

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com
logo_kurier_gorzowski.png

                 

       Od autorów blogu:

 

       Założyliśmy blog wielu autorów - "Kurier Gorzowski" - aby za jego pośrednictwem, niejako w charakterze "kuriera" przekazywać Państwu istotne informacje z obszaru gmin powiatu gorzowskiego i sąsiednich powiatów. Liczymy również na Państwa pomoc w pozyskiwaniu ciekawych informacji z naszego regionu i zachęcamy do komentowania wpisów na naszym blogu.

                                                                                                                                                                                                                    autorzy Kuriera Gorzowskiego

info@kuriergorzowski.pl

W krzywym zwierciadle
Czy Gorzów powinien być "Wielkopolski" ?
Sonda