Polecamy

Co słychać?

Zarząd Powiatu otrzymał absolutorium

Aktualności » Zarząd Powiatu otrzymał absolutorium

2016-07-01 09:41

Absolutorium to jeden z najistotniejszych ustawowych środków kontroli nad wykonywaniem budżetu przez organ wykonawczy. Po zakończeniu roku budżetowego Rada powiatu ocenia pracę Zarządu w zakresie działalności finansowej jednostki samorządowej.

29 czerwca 2016 r. w sali sesyjnej starostwa powiatowego w Gorzowie odbyła się XV sesja Rady Powiatu Gorzowskiego. Była to ostatnia sesja przed okresem urlopowym. Podczas posiedzenia skarbnik powiatu Marek Szabat przedstawił sprawozdanie finansowe oraz sprawozdanie z wykonania budżetu powiatu gorzowskiego za 2015 rok. Radni powiatowi przyjęli sprawozdania i zadecydowali o udzieleniu absolutorium Zarządowi powiatu gorzowskiego. W dowód uznania przedstawiciele Banku Spółdzielczego w Santoku złożyli kwiaty i gratulacje na ręce starosty gorzowskiego Małgorzaty Domagały.

Na sesji zostało ponadto zatwierdzone roczne sprawozdanie finansowe kostrzyńskiego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej (w likwidacji). Radni wysłuchali także informację o działalności spółki Nowy Szpital w Kostrzynie nad Odrą, którą przedstawiła prezes zarządu spółki Joanna Pachnicz.

Miniona sesja zakończyła proces przyjęcia nowych insygniów powiatu gorzowskiego. Radni ustanowili nowe symbole powiatu (m.in. herb, flagę, pieczęć, łańcuch starosty), które zaprezentowała radnym sekretarz powiatu gorzowskiego Wioletta Grzęda.

 

  • Dodaj link do:
  • wykop-pl
  • facebook.com
logo_kurier_gorzowski.png

                 

       Od autorów blogu:

 

       Założyliśmy blog wielu autorów - "Kurier Gorzowski" - aby za jego pośrednictwem, niejako w charakterze "kuriera" przekazywać Państwu istotne informacje z obszaru gmin powiatu gorzowskiego i sąsiednich powiatów. Liczymy również na Państwa pomoc w pozyskiwaniu ciekawych informacji z naszego regionu i zachęcamy do komentowania wpisów na naszym blogu.

                                                                                                                                                                                                                    autorzy Kuriera Gorzowskiego

info@kuriergorzowski.pl

W krzywym zwierciadle
Czy Gorzów powinien być "Wielkopolski" ?
Sonda